27 maja 2022r. w Szkole na „Górce” miały miejsce  Dni Otwarte. Były one skierowane do uczniów szkół podstawowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się kierunek Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, który był reprezentowany przez  autoryzowanego dealera firmy„ Agrima - Maciejczak Sp.J.”.

Jest to firma o rolniczych korzeniach oparta na wiedzy i doświadczeniu tworzących ją ludzi. Jej zadaniem jest dostarczanie i obsługa nowoczesnych, wydajnych, ekonomicznych i niezawodnych technologii dla rolnictwa i leśnictwa. Przedstawiciel tej firmy zaprezentował ciągnik marki Valtra T235 Direct, który cieszył się zainteresowaniem przede wszystkim męskiej części młodzieży.

Uczniowie pytali o innowacyjne rozwiązania, które firma oferuje potencjalnym użytkownikom. Ciekawostką był fakt, że ciągnik tego typu posiada połączenie z satelitą, co daje wrażenie jakby pracowało się na telefonie lub komputerze. Bardzo dziękujemy przedstawicielom firmy „ Agrima - Maciejczak Sp.J.” za przyjęcie zaproszenia do udziału w Dniach Otwartych naszej szkoły, ale przede wszystkim za podjęcie współpracy ze Szkołą na „Górce”. W ramach zaplanowanych  działań,  uczniowie klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, będą mieli możliwość odbywania specjalistycznych szkoleń, które  na pewno wpłyną na  jeszcze lepszą jakość kształcenia na tym kierunku.

Zapraszamy na kierunek Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki  na „Górkę”!!!