Ósmoklasiści, jak co roku, przybyli do Zespołu Szkół nr 1w Opatowie, aby w ramach „Dnia Otwartego” obejrzeć szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025.

 

Młodzież z okolicznych podstawówek miała okazję podejrzeć, jak funkcjonują na co dzień specjalistyczne pracownie: hotelarsko - kosmetyczna, żywienia i usług gastronomicznych, budownictwa, mechanizacji rolnictwa, pojazdów samochodowych oraz logistyczna, a także laboratorium reklamy, grafiki i mediów społecznościowych.  Dla ósmoklasistów starsi koledzy przygotowali specjalne pokazy i demonstrację sprzętu, jaki wykorzystują do nauki zawodu. 

Kochani, cieszy mnie tak duże zainteresowanie szkołą, którą mam zaszczyt kierować – powiedziała Magdalena Gdowska, dyrektor tutejszej placówki. Mam nadzieję, że spośród niezwykle bogatej oferty edukacyjnej każdemu uda się wybrać kierunek kształcenia po linii jego zdolności i zainteresowań. Nauczanie zawodu to nasza pasja poparta kilkudziesięcioletnią tradycją w naszej szkole.  Tu spotkacie nauczycieli – wysokiej klasy specjalistów, tu zawiążecie wspaniałe przyjaźnie, tu zdobędziecie wykształcenie i zawód, który zapewni wam przyszłość.  Pytajcie o wszystko, co was interesuje. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Na spotkanie z ósmoklasistami przybył gość specjalny – starosta powiatu opatowskiego – Tomasz Staniek, który w ciepłych słowach przedstawił zalety „Szkoły na Górce” i zachęcił młodych gości do podjęcia nauki właśnie tutaj.

 

Zwyczajowo w czasie tego szczególnego dnia nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, gdyż młodzież uczestniczy w zajęciach … z gościnności i pragnie pochwalić się już zdobytymi umiejętnościami oraz wiedzą. Pod okiem swych pedagogów uczniowie wszystkich klas prezentowali pracownie i opowiadali o tajnikach zawodów, w których się uczą. Nawet ci ósmoklasiści, którzy już wybrali kierunek kształcenia, po wizycie na Górce, stanęli przed koniecznością ponownego wyboru.

 

„Już od dawna planowałem, że zostanę mechanikiem samochodowym – powiedział Kacper ósmoklasista – uwielbiam majsterkować przy samochodzie, ale dziś bardzo zainteresowało mnie technikum budowlane. Przecież mogę być budowlańcem, który po pracy będzie hobbistycznie naprawiał samochody znajomym i sobie”.  Martyna – ósmoklasistka natomiast waha się między technikum hotelarstwa a logistycznym: „Chciałabym podróżować i zwiedzać świat, a technikum hotelarstwa daje takie możliwości, ale jednocześnie umiem planować i organizować, wiem, że logistyk to zawód z przyszłością. Na szczęście wybrałam już szkołę – oczywiście tę na Górce, nad kierunkiem jeszcze się zastanawiam.”

 

Młodzi goście przyjęli tego dnia moc życzeń od starszych kolegów z Górki, bowiem zostali zaproszeni na Koncert życzeń ze sceny pod chmurką. Dla wszystkich przyszłych techników, licealistów i uczniów szkoły branżowej przygotowano muzyczne i taneczne upominki.

 

Dla wyczerpanych zwiedzaniem gospodarze zaplanowali wspólny piknik i grillowane kiełbaski. Nic przecież tak nie integruje jak wspólny posiłek.