Dodatkowe kwalifikacje zawodowe dla uczniów Technikum Reklamy uczestniczących w kursie fotograficznym, realizowanym w ramach projektu „Profesjonaliści z regionu opatowskiego – podniesienie jakości szkolnictwa branżowego” W trakcie kursu uczniowie zapoznali się z różnymi technikami fotograficznymi oraz elementami teorii fotografii. Prowadzący szkolenie Pan Krzysztof Staniszewski zapoznał młodzież z technicznymi aspektami fotografii, takimi jak ustawienia przysłony, czas naświetlania i czułość ISO, oraz jak te parametry wpływają na końcowy efekt zdjęcia.

W części praktycznej uczniowie pracowali nad projektami tematycznymi, które wymagały od nich kreatywnego podejścia i zastosowania poznanych technik w nietypowych sytuacjach. Uczestnicy kursu mieli również możliwość korzystania z różnorodnych sprzętów fotograficznych, co pozwoliło im na praktyczne zrozumienie różnic między aparatami kompaktowymi, lustrzankami cyfrowymi oraz bezlusterkowcami.

Uczniowie podczas zajęć mogli zobaczyć efekty swojej pracy, porównać różne style i techniki oraz otrzymać feedback od prowadzącego oraz innych uczestników kursu. Kurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Dzięki niemu uczniowie zdobyli konkretne umiejętności techniczne, ale również rozbudził ich kreatywność i pasję, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju w tej dziedzinie. Nabyte umiejętności będą stanowić solidny fundament, na którym uczniowie mogą budować swoją przyszłość, niezależnie od tego, czy będzie to hobby, czy ścieżka zawodowa.