„Porozmawiajmy o emocjach” to kolejne zajęcia profilaktyczne dla klasy wielozawodowej 1 ADp Szkoły Branżowej I Stopnia przeprowadzone 14 marca 2024r. z przedstawicielami Ochotniczego Hufca Pracy w Sandomierzu. Prowadząca warsztaty, pani Katarzyna Kwiatkowska przybliżyła na nowo młodzieży wiedzę, iż emocje stanowią istotę informacji o naszym świecie wewnętrznym oraz zewnętrznym. Stanowią one integralną część naszego życia, pojawiają się nagle, będąc reakcją na poprzednie wydarzenia. Uczniowie mogli podczas lekcji wychowawczej zapoznać się z funkcją i rolą emocji w naszym życiu. Ponadto dowiedzieć się, iż nie ma pozytywnych czy negatywnych emocji. Zdaniem trenerki zajęć profilaktycznych wszystkie są dobre, jedynie mogą być one dla nas trudne. Młodzież klasy 1 ADp uzyskała podczas warsztatów wiele cennych wskazówek, przede wszystkim w jaki sposób należy sobie radzić na co dzień z trudnymi emocjami. Dziękujemy paniom za pomocne i po raz kolejny ciekawe warsztaty.