Dnia 8 marca 2024 roku odbyła się wycieczka branżowa do Kielc na XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolnej AGROTECH. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz z klasy III A szkoły branżowej Mechanik Pojazdów Samochodowych Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Młodzież zwiedzała stoiska największych firm z dziedziny rolnictwa. Mogła zobaczyć najnowsze ciągniki z bardzo nowoczesnym wyposażeniem, w których dominuje wysoko wyspecjalizowana automatyzacja i robotyzacja. Po raz pierwszy, na targach Agrotech, uczniowie widzieli też autonomiczny ciągnik o mocy 156 KM. Takich nowych rozwiązań w rolnictwie 4.0 było dużo więcej. Młodzież miała okazję zapoznać się także z ciekawymi produktami rolniczymi przedstawicieli firm z 15 państw. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z ciągnikami rolniczymi, produktami dotyczącymi ochrony środowiska, uprawami rolniczymi, produktami paszowymi i ekologią. Wizyta na Targach AGROTECH była dobrą okazją do zapoznania się z nowym sprzętem dostępnym na naszym rynku. Młodzież zapoznając się z nowymi trendami w rolnictwie, miała okazję zobaczyć, w jaki sposób można unowocześnić swoje gospodarstwa. Tegoroczne Targi Techniki Rolniczej przyciągnęły dużo zwiedzających, szczególnie młodzieży, która wiąże swoją przyszłość z rolnictwem.