Wielki sukces odniosła Karolina Stańczak - uczennica IV klasy Technikum Hotelarstwa w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie. Przyszła hotelarka uplasowała się na siódmym miejscu w Polsce, uczestnicząc w eliminacjach okręgowych XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Krakowie przebiegającej pod hasłem „Turystyka biznesowa – Hotele z motywem przewodnim”. Na etapie centralnym stanie w szranki z 30 najlepszymi uczniami techników hotelarskich z całego kraju i powalczy o tytuł „MISTRZA WIEDZY HOTELARSKIEJ”.

Karolina nie musi się martwić o wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, gdyż już teraz może poszczycić się maksymalną notą.

Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Etap centralny odbędzie się w dniach 18-21 marca 2024 r. w Bydgoszczy i składa się z 2 części pisemnej oraz praktycznej.

Uczennicy gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie centralnym.

Karolina przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów hotelarskich – Iwony Winiarczyk-Kapsy.