Śladami Ponurego”- pod takim hasłem wyruszyli w Góry Świętokrzyskie uczniowie klas mundurowych z nauczycielami panią Edytą Gwoździk, panem Markiem Frejlichem, panem Józefem Komisarkiem, panią Marzeną Kaczor, panem Robertem Gubernatem i panem Dawidem Patrem.

Kilkugodzinna wędrówka miała na celu odwiedzenie miejsc stacjonowania płk Jana Piwnika „Ponurego” i jego żołnierzy podczas II wojny światowej. Postać „Ponurego” jest niezwykle ważna dla uczniów klas Liceum Słuzb Mundurowych. Od wielu lat razem ze swoimi nauczycielami uczestniczą w wydarzeniach upamiętniających tego legendarnego bohatera Gór Świętokrzyskich. Teraz zyskało to szczególny wymiar, ponieważ za kilka miesięcy odbędzie się uroczystość nadania szkole imienia Jana Piwnika. Rajd, podczas którego wspominano tego wspaniałego żołnierza i dowódcę , znakomicie dopełnia wiele wspaniałych działań podejmowanych przez społeczność uczniowską, które przybliżają do wspaniałej i podniosłej uroczystości. Na górskim szlaku uczestników rajdu znalazły się: Góra Jeleniowska, Przełęcz Karczmarka i Szczytniak, poniżej którego, przy Krzyżu młodzież umieściła biało - czerwoną flagę, aby uczcić pamięć o „Ponurym”. To właśnie w tym miejscu, od dziewięciu lat młodzież z klas mundurowych razem z wychowawcami i instruktorami spotyka się każdego roku podczas Biwaku „Ponury- Nurt”, by oddać hołd Piwnikowi i jego podkomendnym. Zwieńczeniem rajdu było ognisko, a także rozmowy o przyszłym patronie szkoły. Rajd upłynął w bardzo wesołej atmosferze, mimo zmęczenia humor dopisywał wszystkim uczestnikom wędrówki.