Nasi uczniowie z klasy pierwszej o profilu Technik Logistyk mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny AGC Glass Poland Sp. z o.o. w Opatowie. Produkuje on między innymi szyby zespolone na projekty budowlane. Uczniowie mogli zapoznać się z obróbką surowego szkła płaskiego, z którego zakład produkuje szyby hartowane termicznie, szyby zespolone jedno - i dwukomorowe, a także szeroki asortyment szyb do wnętrz.

Logistycy zwiedzili całą linie produkcyjna zakładu, począwszy od magazynu surowców, poprzez kontrole jakości produktów, skończywszy na magazynie wyrobów gotowych i przygotowaniu ich do transportu. Młodzież mogła zobaczyć pracę na poszczególnych stanowiskach roboczych, na których pracownicy realizowali kolejne fazy produkcji szyb. Każdy proces produkcyjny toczący się na oglądanych przez uczniów stanowiskach został im dokładnie i fachowo wytłumaczony przez pracowników zakładu. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy AGC Glass Poland Zakład Opatów za oprowadzenie młodzieży po zakładzie oraz za podzielenie się z naszymi uczniami ogromną wiedzą z zakresu produkcji i logistyki.