„Są takie noce od innych łaskawsze,
Kiedy się wolno wygłupić.
Tylko nie wolno tej nocy pod różą
okraść, okłamać, oszukać.
Bo już się będzie odtąd bezsennej tej nocy szukać”
- A.Osiecka

Tymi słowami rozpoczęli część oficjalną uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie - Zofia Wójcik, Kacper Kargul oraz Justyna Relikowska i Mateusz Kozakiewicz. Prowadzący powitali wszystkich gości - dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców i bohaterów balu - uczniów klas maturalnych. Goszczący w Rezydencji Sandomierskiej maturzyści i grono pedagogiczne poddali się atmosferze balu i odtańczyli staropolski taniec=polonez, któremu z dumą i lekkim wzruszeniem przyglądali się również rodzice maturzystów Tę wyjątkową uroczystość zaszczycili swoją obecnością starostowie powiatu opatowskiego pan Tomasz Staniek i pani Małgorzata Jalowska. Młodzi konferansjerzy oraz przedstawiciele poszczególnych klas podziękowali dyrekcji pani Magdalenie Gdowskiej i panu Piotrowi Cybuli, państwu starostom, za ogromne wsparcie i rozwój szkoły, a wychowawcom nauczycielom za przekazywaną wiedzę i wsparcie. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Gdowska oraz przedstawiciele Organu Prowadzącego, w swoich wystąpieniach, życzyli młodzieży udanej zabawy, a w niedalekiej przyszłości jak najlepszych wyników podczas egzaminu maturalnego. Młodzi bohaterowie balu oraz grono pedagogiczne usłyszało też wiele ciepłych słów od przedstawicieli rodziców uczniów klas maturalnych pani Katarzyny Zdyb oraz pana Mariusza Popka, którzy życzyli wszystkim wspanialej zabawy. Ogromne podziękowania skierowali w stronę dyrekcji i nauczycieli, podkreślając swoją wdzięczność za pracę i wsparcie okazane ich dzieciom. Z dedykacja piosenki dla rodziców wystąpiła uczennica klasy 5 Technikum Logistycznego, Julia Chała. Następnie w nastrojowym blasku fleszy podtrzymujących klimat balu, uczniowie klas maturalnych zaprezentowali się w układzie choreograficznym walca. Po artystycznej prezentacji, uczniowie zatańczyli walca z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Bardzo podniosłym elementem uroczystości było uroczyste i oficjalne otwarcie Balu Studniówkowego A.D. 2024 r. przez panią dyrektor. Po oficjalnej części na parkiecie nie zabrakło chętnych do tańca i wspólnej zabawy do białego rana.

Niesamowite kreacje, przepiękny wystrój i niepowtarzalną atmosferę szalonego, jedynego tak wyjątkowego balu można zobaczyć na zdjęciach.