Jednym z głównych zadań transportu w systemie logistycznym miasta jest przewóz osób czyli transport pasażerski. Logistycy z klas III i IV na „Gorce” już to wiedzą. W dniu 14 grudnia mlodzież naszej szkoły odwiedziła Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach. Była to kolejna już wycieczka branżowa tych klas. Uczniowie poznali tajniki pracy w dużym przedsiębiorstwie oraz dowiedzieli się na temat działania i eksploatacji autobusów hybrydowych. Zwiedzili dystrybutornię, w której uslyszeli o pracy dystrybutora i o metodach komunikowania się z kierowcami autokarów. Mieli okazję zobaczyć, że autokary mogą być także wykorzystywane w celach reklamowych. Sama logistyka zawodu - kierowca autobusu miejskiego -nie jest już dla naszych uczniów tajemnicą. Na koniec przyszła porę na inną dziedzinę edukacji. Młodzież miała okazję obejrzenia najnowszej ekranizacji powieści Władysława Reymonta pt.„Chlopi”, ktora wzbudzila u nich wiele emocji i skłoniła do długich i ciekawych dyskusji. Dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie z klas Technikum Logistycznego Szkoły na „Górce” serdecznie dziękują panu Jerzemu Met, dyrektorowi technicznemu oraz panu Marcinowi Lasia, p.o.kierownikowi działu eksploatacji w MPK Kielce za miłe przyjęcie naszej młodzieży oraz za przekazanie im cennej wiedzy.