105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości była wielkim i radosnym świętem w Zespole Szkół nr1 w Opatowie. Za przygotowanie tego wydarzenia byli odpowiedzialni nauczyciele: panie Edyta Gwoździk i Marzena Kaczor oraz panowie Marek Frejlich, Józef Komisarek, Tomasz Świątek, Paweł Weselak i Szczepan Madej. Dzień Patriotyzmu odbył się pod hasłem „Happening Patriotyczny na Górce” i stał się znakomitą okazją do wyrażania miłości do ojczyzny przez społeczność szkolną. Biało - czerwone stroje, kotyliony różne akcesoria w barwach narodowych i mundury, które z dumą noszą nasi uczniowie, królowały dziś na szkolnych korytarzach. Koncert „Jest takie miejsce...” zgromadził licznie przybyłą młodzież i nauczycieli. Wspólne wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęło świętowanie Dnia Patriotyzmu. Uzdolnieni wokalnie i muzycznie uczniowie: Klaudia Moskal, Natalia Słomka, Michalina Czarnecka, Karolina Klusek, Michał i Maciej Pitek oraz Diana Sajda wykonali wiele piosenek patriotycznych. Koncert poprowadzili szkolni konferansjerzy: Agnieszka Bocheńska, Bartosz Klamczyński oraz Jakub Duda. Ogromną popularnością wśród fotografujących się uczniów cieszyły się Ścianki Patriotyczne, które zostały udekorowane symbolami nawiązującymi do przeszłości naszego kraju i Święta Niepodległości. Dekoracje wykonali uczniowie klasy III Liceum Służb Mundurowych, natomiast o dokumentację fotograficzną zadbali uczniowie klasy II Technikum Reklamy. Przez cały dzień działała strzelnica wirtualna, z której korzystała społeczność naszej szkoły sprawdzając swoje umiejętności strzeleckie. Bardzo chętnie uczniowie odwiedzali stoisko przygotowane przez mundurówkę. Można było przymierzać stroje maskujące, obejrzeć atrapy znakomitej broni i z tymi akcesoriami zapozować do zdjęć. Nasza szkolna maskotka Leoś tego dnia dołączył do uczniów klas mundurowych, aby wspierać ich działania. Zachwycająca frekwencja i wielkie zaangażowanie młodzieży podczas Gry Terenowej było zwieńczeniem „Happeningu Patriotycznego na Górce”. Do sprawdzenia wiedzy o historii Polski oraz naszej szkoły zgłosiło się 20 drużyn reprezentujących różne klasy. Zwycięstwo i zdobycie I miejsca powędrowało do drużyny reprezentującej klasę I Liceum Służb Mundurowych, II miejsce zdobył zespół z klasy V Technikum Logistycznego, natomiast III miejsce reprezentacja klasy IV Liceum Mundurowego. Pani dyrektor Magdalena Gdowska wręczając dyplomy pogratulowała wszystkim uczestnikom Gry Terenowej. Słowa podziwu i uznania skierowała do zwycięskich i nagrodzonych drużyn, życząc im wielu znakomitych sukcesów.