Zawód Logistyka to konieczność zdobywania wiedzy w wielu różnych dziedzinach. Czy bank może być odpowiednim miejscem na wycieczkę branżową? Oczywiście!!! Klasy 2 TLa i 2TLb odwiedziły siedzibę Narodowego Banku Polskiego w Kielcach, gdzie podczas warsztatów przeprowadzonych przez pana Łukasza Pastuszyńskiego młodzi Logistycy zapoznali się z zadaniami i funkcją NBP, historią bankowości centralnej, polityką pieniężną, systemem płatniczym, oraz najwyższej klasy zabezpieczeniami polskich banknotów obiegowych. Pojawiły się ciekawe zagadnienia dotyczące historii pieniądza oraz procesu jego tworzenia i obiegu – od projektu do usunięcia zniszczonych banknotów. Trzeba przyznać, że worek wypełniony pociętymi banknotami o łącznej wartości 2 mln złotych robił wrażenie. Zagrożenia czyhające na korzystających z bankomatów, bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych czy umiejętność rozpoznania autentyczności banknotów to tematy, które cieszyły się największym zainteresowaniem młodzieży. Wycieczka branżowa zaliczona do udanych a kolejne już w planach!