Uczniowie klas: 3 Technikum Logistycznego i 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ramach wyjazdów studyjnych odwiedzili firmę Dreher w Koprzywnicy. Położenie przetwórni wiąże się z dobrym punktem odbioru i wysyłki owoców. Poza rozwojem produkcji, logistyki i wsparciem poddostawców zakład, jako firma rodzinna korzysta z doświadczeń fabryki w Stockach. Podczas wizyty młodzież ZS nr 1 w Opatowie miała możliwość zobaczenia hal produkcyjnych z prasami do owoców, zbiorników magazynowych, nowoczesnych urządzeń do odbioru i przeróbki owoców czy laboratorium. Dzięki uprzejmości prezesa Roberta Pierścińskiego nasi uczniowie poznali cały proces produkcyjny soku jabłkowego. Poznali oni zagadnienia w obszarze logistyki zamówień, organizacji transportu. Młodzież spotkała się również z logistykiem firmy, który opowiadając o swojej pracy zapewnił że m.in. Technikum Logistyczne i Technikum Żywienia to świetny wybór i bardzo przyszłościowe kierunki. Degustacja pysznego soku jabłkowego NFC (Not From Concentrate), który jest specjalnością fabryki, zakończyła wizytę w przetwórni. Uczniowie technikum kolejny raz utwierdzili się w przekonaniu, że zarządzanie logistyczne, planowanie i realizacja zapewnia lepszą organizację i efektywność pracy. A dzięki wyjazdom branżowym zdobywają cenne informacje, które są inspiracją do dalszego rozwoju.

Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi wraz z panem Robertem Pierścińskim za czas poświęcony naszej młodzieży i przekazaną wiedzę!