26 września to szczególny dzień dla uczniów oraz nauczycieli języków obcych w szkole na "Górce". Dołączyli oni do 800 milionów Europejczyków celebrujących ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe Unii Europejskiej, około 60 języków regionalnych oraz liczne dialekty podczas Europejskiego Dnia Języków. Tegoroczne obchody święta językowców były, jak zwykle, okazją do śmiechu, dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji oraz przede wszystkim możliwością do poszerzania swojej wiedzy na temat krajów europejskich. Uczniowie wzięli udział w żywej grze, gdzie sami stali się pionkami. Każdy rzut kostką wyznaczał kolejne pole, na którym znajdowało się pytanie dotyczące języków i tradycji. Pytania nie były łatwe, ale nasi uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili. Oprócz wiedzy, sprawdzono również umiejętności muzyczne - niektóre zadania obejmowały także śpiew oraz taniec. Na podium stanęli najlepsi, czyli Ci, którzy jako pierwsi dotarli do mety. Pierwsze miejsce zajęli Jakub Duda i Bartosz Klamczyński z klasy 3LOp. Drugie miejsce - Kyrylo Dermenzhy z klasy 2TLa. Natomiast miejsce trzecie należało do Piotra Mierzyńskiego z klasy 4 THp. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy oraz dziękujemy za dobrą zabawę.