W dniu 15 września 2023 r. klasa pierwsza Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyła w pokazach sprzętu rolniczego w ramach Dni Pola. Na imprezę zaprosił nas znany w Europie dealer  nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa Raiffeisen Waren. Oddział tej firmy ma siedzibę w Gojcowie. Na wstępie dyrektor oddziału Pan Mariusz Nowakowski powitał wszystkich przybyłych na pokazy. Następnie przedstawiciele poszczególnych marek producentów prezentowanego sprzętu dokonali omówienia najistotniejszych cech użytkowych maszyn i pojazdów. Można było oglądać ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, agregaty uprawowe, rozsiewacze nawozów. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalna okazję obejrzeć poszczególne maszyny w rzeczywistych warunkach pracy polowej. Przyszli mechanizatorzy rolnictwa jednym głosem uznali, że to była bardzo udana lekcja.