Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie biorą udział w wielorakich szkoleniach, które znacznie podnoszą ich kwalifikacje. Podczas tegorocznych wakacji, dzięki współpracy z fundacją: „Możesz Więcej” (pięciu nauczycieli ) oraz fundacją „Efekt Motyla” (dwóch nauczycieli) wzięli, kolejny juz raz, udział w programie Erasmus+ Job Shadowing. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży logistycznej, żywieniowej, hotelarskiej oraz technikum pojazdów samochodowych spędzili tydzień w portugalskim miasteczku Setubal, obserwując pracę firmy Exposerve, hotelu Luna, restauracji Batikanos oraz warsztatu samochodowego German Prestige. Wyjazd obfitował w nowe i ciekawe doświadczenia zawodowe, dzięki którym warsztat pracy pedagogów ze „Szkoły na Górce” zostanie unowocześniony o innowacyjne rozwiązania. Wyjazd przyczynił się również do podniesienia kompetencji językowych naszych nauczycieli, gdyż uczestnicy praktyk posługiwali sie przez cały czas językiem angielskim.

Portugalski Setubal to nowa siedziba Euromindu – czyli organizacji przyjmującej praktykantów programu Erasmus+, z którym nasza szkoła od lat już współpracuje. Poprzez udział w programie, nauczyciele mięli możliwość poznania tego miejsca, wzięcia udziału w wielu wycieczkach kulturoznawczych oraz zaznajomienia się z przedsiębiorstwami, które być może wkrótce przyjmą na praktyki zagraniczne naszych uczniów.