W grudniu 2021r. uczniowie klasy 1 Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zdobywali nowe umiejętności podczas warsztatów florystycznych. Pod okiem pedagoga, fascynatki florystyki pani Doroty Pustuły wykonywali wianek i stroiki bożonarodzeniowe w stylu boho. Florystka omówiła, czym charakteryzuje się ów styl, a następnie, wykorzystując bogatą ofertę naturalnych materiałów takich jak: gałązki derenia, winobluszczu, brzozy, szyszki, suszone owoce i orzechy, trawy pampasowe, mini drewniane ozdoby oraz szklane bombki.

Młodzież pod czujnym okiem florystki wykonywała wianki i stroiki bożonarodzeniowe. To pełne uroku dekoracje, a wykonane samodzielnie stanowią piękną i unikalną ozdobę. Wykonując dekoracje bożonarodzeniowe, młodzi hotelarze mogli w wyjątkowy sposób spędzić ten przedświąteczny czas, poczuć magię świąt, a wspólne tworzenie ozdób świątecznych i choinkowych to wspaniały sposób na integrację i nabywanie nowych umiejętności oraz kreatywnego myślenia. Wykonanymi stroikami udekorowali pracownię recepcji, pokój hotelowy, salon kosmetyczny oraz gabinet dyrektora szkoły. Wianek bożonarodzeniowy oraz stroik przeznaczyli na cel charytatywny. Pomogli w ten sposób małej Idze, którą czeka kosztowne leczenie, a jest córką naszego absolwenta. Uczniowie i ich opiekunowie składają pani Dorocie serdeczne podziękowania za inspirację w tworzeniu dekoracji.