Hotelarze z „Górki” z klas pierwszej i drugiej w  ramach innowacji kosmetycznej
i kształcenia dualnego odbyli zajęcia w 4-gwiazdkowym Hotelu Bristol ART & Medical SPA 
w Busku Zdrój.

Młodzież poznała usługi dodatkowe świadczone przez hotel oraz funkcjonowanie  gabinetów kosmetycznych, SPA oraz gabinetów fizjoterapii. Powszechnie wiadomo, że strefa Wellness i  SPA jest niezwykle pożądana w każdym hotelu, ponieważ w  takich miejscach dba się nie tylko o piękno ciała, ale także umysłu , a Hotel  Bristol**** ART & Medical SPA  jest miejscem gdzie sztuka łączy się z terapią i terapia ze sztuką. Nie zdziwił więc fakt, że największe zainteresowanie wśród przyszłych kosmetyczek wzbudziły zajęcia we wspomnianym pionie. Razem z kosmetologiem Anną Stelmach - Bielińską uczniowie wykonali demakijaż twarzy i oczu, tonizację skóry, nałożyli odpowiednie serum, a następnie przeprowadzili zabieg na twarz
z odżywczym serum oraz maską algową. Specjalista kosmetolog opowiedział o dobroczynnym wpływie na skórę jednego z cenniejszych darów natury – alg.

Ponadto w ramach zajęć przyszli pracownicy branży hotelarskiej poznali strukturę organizacyjną hotelu Bristol. Zapoznali się z obowiązkami pracowników działu służby pięter, zobaczyli różne jednostki mieszkalne znajdujące się w zabytkowej i nowoczesnej części hotelu oraz omówili ich aranżację, wyposażenie i funkcjonalność pod względem przystosowania dla różnych gości w tym gości niepełnosprawnych.

Młodzież poznała również piony funkcjonalne znajdujące się w tym hotelu i zobaczyła, jak wygląda praca zatrudnionych tam osób. Informację z zakresu funkcjonowania hotelu w bardzo interesujący sposób przekazał kierownik działu sprzedaży i marketingu Paweł Koziara.

Dzięki realizowaniu innowacji kosmetycznej w klasach Technikum Hotelarstwa młodzież poznaje tajniki kosmetyki, a  zdobytą wiedzę teoretyczną w szkole z powodzeniem wykorzystuje podczas wykonywanych zabiegów.

Dziękujemy pani Karinie Przybyło - Kisielewskiej Wiceprezes Zarządu Fontia Sp. z o.o. za możliwość odbycia zajęć w hotelu.