Szanowni Rodzice,

mamy przyjemność poinformować Państwa, że 14 października 2021 roku w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie został uroczyście zainaugurowany Rok Jubileuszowy, który poprzedzi główne uroczystości obchodów 60-lecia szkoły, zaplanowane na październik przyszłego roku.

Szkoła jest placówką o bogatych tradycjach zapoczątkowanych 1962 roku, kiedy to Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Opatowie wystąpiło z wnioskiem do Kuratora Okręgu Szkolnego w Kielcach o zorganizowanie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkoła wielokrotnie potem zmieniała nazwę, ale niezmienna pozostała misja kształcenia wysokiej klasy specjalistów w różnych dziedzinach, cenionych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że już przez 60 lat kontynuujemy i rozwijamy dobre tradycje, kształcimy i wychowujemy kolejne młode pokolenia młodzieży w duchu patriotyzmu, tolerancji i poszanowania najważniejszych wartości ludzkich.

Jubileusz będzie doskonałą okazją, aby złożyć hołd i wyrazy szacunku wszystkim tym, którzy zapisali się na kartach historii szkoły, będzie także okazją do refleksji i wspomnień. Należy pamiętać, że tworzenie historii „Szkoły na Górce” to proces niezmiennie trwający. Tę historię tworzą na nowo i aktualizują obecne roczniki Uczniów oraz ich Rodzice. Z tego powodu pragniemy w nadchodzącym roku szkolnym zaangażować młodzież w szereg działań, których celem będzie zaprezentowanie lokalnej społeczności, a zwłaszcza młodym mieszkańcom Opatowa, bogatego dorobku Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Na tę okoliczność przewidzieliśmy liczne konkursy: plastyczne, fotograficzne, literackie, lekcje multimedialne przedstawiające historię szkoły i wiele innych przedsięwzięć, w których będą mogły wykazać się obecne roczniki Uczniów.

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie tych z Państwa – Rodziców, którzy są jednocześnie dumnymi absolwentami szacownej Alma Mater – „Szkoły na Górce”, zapraszamy do czynnego udziału w planowanych przedsięwzięciach i nieocenionej pomocy w aktywności Państwa dzieci. Zwracamy się także do Państwa ze szczególną prośbą o gest dobrej woli poprzez wsparcie rzeczowe lub finansowe, które pomoże uświetnić przyszłoroczne wydarzenie.

 

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie

 

Drodzy Uczniowie,

nasza szkoła w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 60- lecia działalności. To właśnie w roku 1962 pojawili się na szkolnych korytarzach pierwsi uczniowie i zadzwonił pierwszy dzwonek. Absolwenci pierwszych roczników to ludzie zbliżeni wiekiem do Waszych dziadków, a być może to Wasi dziadkowie lub rodzice są absolwentami „Szkoły na górce”. Z racji Jubileuszu będziecie mieli okazję poznania tych, którzy jako pierwsi zasiedli w szkolnych ławach.

Już od sześćdziesięciu lat szkoła stara się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Podejmowane działania mają służyć rozwijaniu Waszych uzdolnień, zainteresowań i pasji. Każdy kolejny rok szkolny to także ogrom zaangażowania i pracy nauczycieli, zarówno w sferze dydaktycznej, jak i wychowawczej, a jej efektem są wspaniałe wyniki z egzaminów potwierdzających Wasze zawodowe kompetencje oraz wysokie wyniki egzaminów maturalnych.

Chcąc upamiętnić tę rocznicę, przez najbliższych dwanaście miesięcy będziemy przygotowywać się do uroczystej gali, która odbędzie się w październiku 2022 r. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach: „Nasza klasa – collage”, „Moje wspomnienia związane z Górką” (konkurs literacki). Zapraszamy również do śledzenia jubileuszowego fanpage’a, na którym będą zamieszczane posty, zdjęcia, filmiki mówiące o historii szkoły oraz informacje o bieżących wydarzeniach, związanych z obchodami Roku Jubileuszowego. Oprócz tego w szeregu działań przewidzieliśmy dla Was multimedialne lekcje dotyczące historii naszej placówki, a także naukę śpiewu hymnu szkoły, którego inaugurację zaplanowaliśmy na uroczystą galę wieńczącą Rok Jubileuszowy.

Wyrażamy szczerą nadzieję, że włączycie się aktywnie w obchody uroczystości związane z jubileuszem istnienia „Szkoły na Górce”.

Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie