English Day Dzień Języka Angielskiego obchodzony jest 23 kwietnia, upamiętnia datę urodzin i datę śmierci Williama Szekspira - genialnego angielskiego dramatopisarza.

Nauka języka obcego od podstaw zwykle zaczyna się od najbardziej potrzebnego słownictwa. A co jest bardziej przyjemne niż gotowanie? Korzystając z przepisów w języku angielskim, możesz jednocześnie poszerzać swoje słownictwo, poznawać nowe potrawy i miło spędzać czas. Uczniowie Technikum Żywienia postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i z pomocą opiekunów pracowni gastronomicznej oraz nauczycieli języka angielskiego, zorganizowali English Week in the Kitchen - Tydzień Kuchni Angielskiej. Wykorzystując przepisy poznane na zajęciach języka angielskiego zawodowego, uczniowie przygotowali kilkanaście potraw typowych dla kuchni brytyjskiej. Na stole zaprezentowano: English Breakfast, Fish & chips, Yorkshire Pudding, Chicken Tikka Masala, Afternoon Tea, British Scones, Sheperd’s Pie, Crumble, Spong cake & Chowder Soup.

Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą - o czym uczniowie naszej szkoły mogli się już niejednokrotnie przekonać wyjeżdżając na praktyki zagraniczne. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym. Thank you very much. It was a unique culinary feast for the eyes and palate.