Uczniowie pierwszej klasy Technikum Hotelarstwa i Technikum Budownictwa zamienili szkolne pracownie na Hotel Bińkowski w Kielcach. Na wyjeździe edukacyjnym przyszli hotelarze zapoznali się ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem hotelu, podpatrzyli pracę profesjonalistów z działu służby pięter, pionów: rekreacyjnego, gastronomicznego, SPA; dowiedzieli się o różnych rodzajach usług (podstawowych i dodatkowych) świadczonych przez hotel, zobaczyli i omówili wyposażenie jednostek mieszkalnych i w.h.s znajdujących się w ofercie dla gości, natomiast przyszli budowlańcy zapoznali się ze stylem dworkowym – jednym z nurtów stylu narodowego i rozwiązaniami konstrukcyjnymi w nowoczesnym budownictwie obiektów hotelowych i restauracyjnych.

W ramach zajęć z wychowawcą klasa odwiedziła kino „Helios” i obejrzała filmową adaptację autobiograficznej powieści Leopolda Tyrmanda „Filip”, aby na lekcjach przedyskutować problem antysemityzmu i różnych form dyskryminacji człowieka.