16 marca 2023 r uczniowie Technikum Reklamy podczas kolejnej wycieczki branżowej odwiedzili Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach. Wizytę rozpoczęli od poznania historii mediów. Zobaczyli, jak wyglądały pierwsze radia czy urządzenia do analogowego montażu dźwięku, obejrzeli pierwszą reklamę na świecie i pierwszą reklamę wyświetlaną w Polsce. Nasi przyszli pracownicy branży reklamowej i poligraficznej mieli możliwość posłuchania stacji radiowych z całego świata i nagrania własnego programu informacyjnego, a nawet prognozy pogody. Mogli poprowadzić serwis informacyjny! W studiu nagraniowym dowiedzieli się, jak wygląda obróbka materiału dźwiękowego. Poznali też technologię Dolby Atmos, którą wykorzystują światowi filmowcy, twórcy gier czy producenci telewizyjni. Zapoznali się z nowoczesnymi technologiami wizualnymi i odbyli fantastyczne warsztaty z tworzenia przekazu reklamowego. Zwiedzili także Radio Kielce w którym odkrywali tajniki pracy dziennikarskiej i monterskiej . Uczniowie zdobyli dużo nowej, praktycznej wiedzy z zakresu mediów, nabyli nowe doświadczenia oraz umiejętności, ale najważniejsze że było przy tym dużo radości i zabawy.