03 marca 2023r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach była gospodarzem X edycji regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Organizatorem Konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej  przepisów prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W Konkursie wzięło udział 49 uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Uroczystego otwarcia dokonał zastępca okręgowego inspektora pracy w Kielcach Jan Jóźwik, który życzył młodzieży powodzenia we współzawodnictwie oraz wykorzystania nabytej wiedzy w życiu codziennym. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczniów, które zostały jednocześnie laureatkami etapu szkolnego konkursu, a były to Julia Gierach z klasy II Tżp i Alicja Kusal z klasy I Thp. Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań, komisja konkursowa wyłoniła 15 laureatów konkursu, którzy zostali wyróżnieni cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach oraz kuratorium Oświaty w Kielcach. Pozostali uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa. Nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów – otrzymały z rąk przedstawicieli organizatorów konkursu dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Obu naszym przedstawicielkom dziękujemy za udział w konkursie, godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy uzyskania wysokich wyników. {gallery}szkola/kurs_bhp{/gallery}