Po dwóch miesiącach niecierpliwego oczekiwania tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminów, do których przystąpili na początku maja tego roku. Choć każdy z absolwentów mógł zalogować się na osobiste konto maturzysty i krótko po północy sprawdzić, jaki wynik procentowy osiągnął z poszczególnych przedmiotów, to emocje nie ustawały do czasu otrzymania z rąk dyrektora szkoły, Magdaleny Gdowskiej, zaświadczenia z oficjalnym potwierdzeniem osiągnięć.

Wszystkim maturzystom towarzyszyli wychowawcy klas, którym to absolwenci zdradzali swoje plany na przyszłość: „wybieram się na architekturę” – zadeklarowała jedna z absolwentek, widząc bardzo wysokie noty na zaświadczeniu.
„Wracajcie, kochani, zawsze będziecie tu mile widziani.” – powiedziała na koniec dyrektor, Magdalena Gdowska, żegnając abiturientów.