W dniach 15 i 23 lutego obie klasy Technikum Reklamy w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie odwiedzili Radio Opatów w ramach zajęć praktycznych z Pracowni grafiki reklamowej oraz Pracowni tworzenia reklamy. Uczniowie mogli obserwować profesjonalistów pracujących w naszym lokalnym radiu oraz w praktyce przekonać się jak ważne jest odpowiednie przygotowanie tekstu reklamowego, dykcja i praca z mikrofonem. Uczniowie obu klas, pod czujnym okiem Pani redaktor, Barbary Różalskiej, nagrali również krótkie spoty reklamowe promujące kierunek Technikum Reklamy oraz zmierzyli się z ich montażem. Okazało się, że mamy wśród naszych uczniów utalentowanych przyszłych prezenterów radiowych. Było bardzo ciekawie i pouczająco, a w dodatku emisja reklamy – już niebawem. Dziękujemy Pani dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury, Pani dr Longinie Ordon, która umożliwiła nam spotkanie z pracownikami radia.