Dzisiaj odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Reaktywowany po przerwie spowodowanej pandemią COVID cieszył się dużym powodzeniem. Zaproszeni goście ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu opatowskiego prezentowali piosenki o miłości w języku francuskim, niemieckim i angielskim. Każdy uczestnik Festiwalu otrzymał wartościową nagrodę. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami. Serwowano pączki bo w Szkole na Górce kultywuje się tradycje (Tłusty Czwartek dzisiaj) i promuje języki obce. Pączki niebo w gębie a love in the air -tak mówili!!! W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Lena Gruszka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach, II miejsce Maja Bańcer z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gierczycach, III miejsce dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Sadowiu zespół "Laute Mädchen" Maja Bęben, Jagoda Kos i Zofia Rosołowska oraz wyróżnienie otrzymał Jakub Maciejski z PSP Nr 2 w Opatowie. W kategorii Szkoły Ponadpodstawowe I miejsce dziewczęta z Zespołu Szkół w Ożarowie Oliwia Porazka i Wiktoria Stawiarska oraz II miejsce nasza reprezentantka Karolina Klusek.