Kolejny tydzień praktyk logistyków z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie urozmaicony został wieloma atrakcjami. Weekend uczniowie spędzili odwiedzając Grenadę stolicę prowincji Hiszpanii o tej samej nazwie. Miasto położone na wysokości kilkuset metrów nad poziomem pełne jest wspaniałych zabytków i godne hiszpańskiego przysłowia "kto nie widział Grenady ten niczego nie widział".

Przede wszystkim jest miejscem gdzie znajduje się Alhambra- warowny zespół pałacowy, arcydzieło architektury arabskiej A także wiele innych zabytkowych obiektów. Praktyki zawodowe zostały urozmaicone odwiedzinam w porcie rzeczny Gwadalkiwir gdzie logistycy zapoznali się z zasadami załadunku,bezpieczeństwa, urządzeniami stosowanymi w pracy portu A także rodzaje transportowanych towarów. Innym miejscem odwiedzin był Uniwersytet w Kadyksir gdzie logistycy

uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Nauk o Morzu. Odbyli praktyki na symulatorach nawigacji w parach lub małych grupach. Podczas symulacji skonfigurowali dany typ łodzi oraz strefę nawigacji. Ćwiczyli różne manewry. Po zajęciach mogli cieszyć się piękną plażą i słońcem nad Oceanem Atlantyckim.

uczniowie przed katedrą w Grenadzie

uczniowie oglądają prezentację

uczniowie stojący przy murze obronnym

dźwigi i kontenery  porcie

uczniowie przed uniwersytetem w Kadyksir

dwie uczennice przed symulatorem nawigacji