Pięknym, dostojnym polonezem uczniowie siedmiu klas Zespołu Szkół nr 1 im. płk Jan Piwnika „Ponurego” rozpoczęli swój Bal Studniówkowy A.D. 2023. Wnętrza lokalu „Lisi Zakątek” stały się na tę wyjątkową, styczniową noc, miejscem wspaniałego długo oczekiwanego balu. „Jest taki dzień, tak przyjemny, choć styczniowy. Jest taki wieczór - uroczysty, nastrojowy. Jest taka noc, by przetańczyć ją, aż do rana. To właśnie nasz bal, nasza studniówka, długo oczekiwana”. Tymi słowami rozpoczęli część oficjalną uczniowie Sylwia Kurasińska i Konrad Góra oraz Ewa Wyrzykowska i Dawid Florys, którzy powitali wszystkich gości - dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców i bohaterów balu - uczniów klas maturalnych. Tę wyjątkową uroczystość zaszczycili swoją obecnością starostowie opatowscy Tomasz Staniek i Małgorzata Jalowska oraz patronujący klasom mundurowym mjr Jacek Kowalik. Młodzi konferansjerzy oraz przedstawiciele poszczególnych klas podziękowali dyrekcji pani Magdalenie Gdowskiej i panu Piotrowi Cybuli, państwu starostom, mjr J.Kowalikowi za ogromne wsparcie i rozwój szkoły, a nauczycielom za przekazywaną wiedzę, cenne rady i wskazówki. Dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska, starostowie pan Tomasz Staniek i pani Małgorzata Jalowska w swoich wystąpieniach życzyli młodzieży udanej zabawy we wspaniałej atmosferze i jak najlepszych wyników podczas egzaminu maturalnego. Wiele ciepłych słów usłyszeli wszyscy od przedstawicieli rodziców uczniów klas maturalnych, którzy podziękowali za wspaniałe prowadzenie ich dzieci przez ścieżki szkolnej edukacji. Młodzież przygotowała dla rodziców swoje podziękowania przekazane w piosence wykonanej przez Oliwię Płeszkę. Po chwilach wzruszeń i podziękowań nadszedł czas na zaprezentowanie przez młodzież układu choreograficznego walca, który wpisał się w tradycję bali studniówkowych szkoły. Po artystycznej prezentacji, uczniowie zatańczyli walca z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Wówczas pani dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia balu, który trwał do świtu we wspaniałej, radosnej atmosferze.