O tym, że zawód logistyk, jest zawodem przyszłości kolejny raz mogli przekonać się uczniowie Górki. Dowiedzieli się oni, że wiedzę zdobytą na tym kierunku będą mogli wykorzystać w różnych branżach i przedsiębiorstwach zarówno na terenie kraju jak i zagranicą. Pani dyrektor, Iwona Mazur i pan dyrektor, Rafał Przybytek-Suder, przedstawiciele firmy Maxam Polska sp. z o. o. przygotowali i poprowadzili warsztaty dla uczniów technikum logistycznego. Zaproszeni goście, przybliżyli uczniom kolejne etapy pracy podczas przygotowania i prowadzania robót strzałowych. Młodzież dowiedziała się również na czym polega i czemu służy projektowanie opóźnień sieci strzałowej, co więcej mieli możliwość samodzielnego zaprojektownaia opóźnień na ćwiczebnych atrapach zapalników elektronicznych. Z uczestnikami omówiono również zasady załadunku środków strzałowych do otworu strzałowego. Uczniom przekazano informacje dotyczące zagrożeń przy takiej pracy. Logistycy wykazywali ogromne zainteresowanie pracą, którą wykonują zaproszeni goście, posiadaną przez nich wiedzą i doświadczeniem zdobytym na terenie Polski jak i zagranicą. Pani Mazur i pan Przybytek-Suder podzielili się doświadczeniem firmy związanym z dostarczaniem środków strzałowych przy drążeniu tunelu pod górą Luboń Mały na drodze S7, zwanej Zakopianką. Bardzo dziękujemy przedstawicielom firmy Maxam Polska sp. z o.o. za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów dla naszych logistyków.