Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarstwa wytrwale przygotowują się do praktyk zawodowych w Maladze - Hiszpania. Mimo utrudnień spowodowanych pandemią, uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach przygotowawczych, które mają na celu przybliżenie kultury krajów basenu śródziemnomorskiego, zwyczajów oraz tradycyjnej kuchni.

 

Uczniowie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, zajęciach kulturowych oraz - co jest bardzo dużym wyzwaniem - zajęciach z języka hiszpańskiego.

Już 15 maja grupa 20 uczniów wyjeżdża na miesięczne praktyki zawodowe do słonecznej Malagi, aby tam poznać tajniki kuchni hiszpańskiej i mieć możliwość praktykowania w najlepszych hotelach na wybrzeżach Andaluzji.

Projekt realizowany jest przy współpracy Stowarzyszenia PROREW
i dofinansowany z Funduszy Europejskich „ZAWODOWI ZAWODOWCY”

plakat zawierający powyższe informacje