Wigilia i Boże Narodzenie to piękny i niezwykły czas. W dniu 12 grudnia 2022r. uczniowie klas logistycznych udali się na wycieczkę w poszukiwaniu magii tych świąt. Odwiedzili wiele miejsc, w których czekały na nich bardzo miłe niespodzianki. Pierwszym z nich był oddział NBP w Kielcach. Tam, kolejny już raz, dzięki uprzejmości pana Łukasza Pastuszyńskiego, młodzi logistycy mieli możliwość udziału w bardzo atrakcyjnych warsztatach na temat pieniądza oraz różnych środków płatniczych. Najbardziej zaangażowane osoby zostały nagrodzone monetami okolicznościowymi „Odkryj Polskę”- „Klasztor Pobenedyktyński na Św. Krzyżu” oraz maskotkami z logo banku. Kolejnym etapem w przedświątecznej wycieczce był Kielecki Park Technologiczny, gdzie czekał na uczniów bardzo ciekawy wykład połączony z prezentacją. Dotyczył on funkcjonowania tego ogromnego przedsiębiorstwa. Uczniowie dowiedzieli się, że w jego skład wchodzi także Inkubator Logistyczny, miejsce nastawione na innowacyjność i kreatywność, otwarte na współpracę z przedsiębiorcami zarówno z Polski jak i z zagranicy. Okazało się, że to bardzo nowoczesny obiekt, który może być wykorzystany na powierzchnie magazynowe dla firm. Ciekawostką było to, że jednym z lokatorów KPT jest firma CABIOMEDE Sport, która produkuje maski węglowe dla zagranicznych, ale także polskich piłkarzy, które możemy obserwować na ich twarzach podczas tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Maski takie chronią sportowców przed urazami. Po solidnej dawce wiedzy, uczniowie Technikum Logistycznego, udali się na świąteczny seans filmowy,który wprowadził wszystkich w magiczny nastrój. Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Kieleckiego Parku Technologicznego w Kielcach oraz panu Łukaszowi Pastuszyńskiemu za możliwość zorganizowania ciekawej wycieczki branżowej.