Co roku zdarza się ten cud,
powraca do nas wiosna,
natura budzi się ze snu,
nadzieje nowe rosną…

J.Koczanowska

 

Dzień Ziemi to najważniejsze ekologiczne święto świata. Idea jego obchodów została zapoczątkowana w kwietniu 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest organizowane w 192 krajach – od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię, także w Polsce. 22 kwietnia to coroczny dzień obchodów i doskonała okazja do przypomnienia jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Warto zorganizować  różnego rodzaju działania promujące ekologię. Może to być: zbieranie śmieci, sadzenie drzew, segregowanie odpadów, zbieranie makulatury, puszek itp. Oszczędzając wodę, gaz, energię elektryczną wykażemy odpowiedzialność i zaplanujemy lepszą przyszłość naszej Ziemi. A może po prostu ze względu na pandemię świętujmy w tym roku wychodząc z domu na spacer: do parku, na łąkę, do lasu jak zrobiły to Wasze koleżanki z klas II technikum żywieniowego i hotelarskiego. Poszukajmy przyrody w zasięgu wzroku i niech przyjdzie wszystkim refleksja, że przyroda jest fascynująca, piękna i jedyna  w swoim rodzaju a każdy z nas powinien się czuć odpowiedzialny za jej obecny i przyszły stan.

Bądźmy blisko natury!