29 listopada 2022 r. przyszli hotelarze z klasy 2 Technikum Hotelarstwa w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie, w ramach praktycznej nauki zawodu odbyli zajęcia w 4-gwiazdkowym Hotelu Binkowski Resort w Kielcach. Podczas zajęć młodzież zapoznała się ze strukturą organizacyjną hotelu, a także zwiedziła: - część pobytową, w tym apartament oraz pokoje typu standard i premium, - lobby hotelowe, - salę restauracyjną Glamour - sale przeznaczone do organizacji konferencji i spotkań, które dzięki możliwości elastycznego aranżowania i łączenia pomieszczeń, mogą być dostosowane do przeprowadzania zarówno kameralnych spotkań biznesowych i szkoleń, jak i konferencji dla ponad 1000 osób. Uczniowie zostali zapoznani z pracą recepcji hotelowej, działu służby pięter, działu gastronomicznego, działu marketingu. Poznali sposoby rezerwacji, potwierdzania rezerwacji oraz sprzedaży usług hotelowych. Podczas zajęć w hotelu uczniowie wykorzystywali wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole. Przewodnikiem po hotelu była Pani Beata Lipiec, której bardzo serdecznie dziękujemy za nietypową lekcję hotelarstwa. Druga część wyjazdu była związana z integracją klasy i promocją uniwersalnych wartości takich jak miłość, bliskość, życzliwość, w ramach której młodzież wzięła udział w projekcji filmu pt.: Listy do M. 5” w kinie Helios.