Zwycięzcą konkursu i laureatem I miejsca w kategorii młodzieży klas mundurowych w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Policji został Konrad Góra z IV klasy Liceum Służb Mundurowych im. płka Jana Piwnika „Ponurego”. W konkursie rywalizowało ponad 50 osób z województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Grzegorz Kotkowski i Konrad Góra z IV klasy Liceum Służb Mundurowych. Młodzież przygotowując się do tego wydarzenia pracowała pod opieką pani Edyty Gwoździk - koordynatora pracy klas mundurowych w ZS nr1 w Opatowie- poinformowała dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: młodzieży klas mundurowych oraz czynnych zawodowo policjantów. Test składał się z trzech części, należało wykazać się wiedzą o historii Służby Cywilnej w Polsce, Polskiej Policji w latach 1919-1945, w tym o płk. Janie Piwniku „Ponurym” oraz znajomością ceremoniału i umundurowania policyjnego. Najważniejszym celem tego konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii największej formacji mundurowej, jaką jest Policja. Gospodarzem tego przedsięwzięcia był Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta. Konkurs odbywał sie pod honorowym patronem Wojewoday Świętokrzyskiego pana Zbigniewa Koniusza i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego pana Andrzeja Bętkowskiego. Uroczystośc wręczania nagród laureatom i ich opiekunom odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, została połączona ze 100- leciem Korpusu Służby Cywilnej i przybrała wyjątkowo uroczysty charakter. Na galę przybyło ponad 300 pracowników Korpusu Służby Cywilnej, kadra kierownicza Policji garnizonu świętokrzyskiego oraz policjanci i policjantki z całego województwa świętokrzyskiego. Nasz laureat Konrad Góra wraz z opiekunem panią Edytą Gwoździk odbierali nagrody i podziękowania z rąk Wojewody Świętokrzyskiego pana Zbigniewa Koniusza, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadisp. dr Jarosława Kalety oraz prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 pani Grażyny Szkonter. W trakcie uroczystości został odczytany list skierowany do uczestników uroczystości przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka. Po zakończeniu części oficjalnej na zgromadzonych czekała niespodzianka w formie seansu filmowego i skromnego poczęstunku. Cieszy mnie fakt, że młodzież klas mundurowych tak wspaniale reprezentuje naszą szkołę, nie tylko podczas bardzo ważnych uroczystości, ale także zmagań konkursowych. Zdobycie I miejsca przez naszego ucznia to wielka radość dla przygotowującego nauczyciela pani Edyty Gwoździk, ale także dla całej szkoły i oczywiście dyrektora. Konrad Góra, to juz nasz kolejny laureat tego konkursu, z czego jestem bardzo dumna - powiedziała Magdalena Gdowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.