Uczniowie mundurówki na „Górce” pamiętali o 78 rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia w Opatowie, przeprowadzonego w nocy z 12 na 13 marca 1943 roku. Była to jedna z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia w czasie II wojny światowej. Niewielki oddział „Jędrusiów” osłaniany przez opatowską załogę AK, nie ponosząc strat, odbił 80 więźniów lokalnej konspiracji pod nosem prawie 350 żołnierzy i żandarmów niemieckich. Pamięć o bohaterstwie Polaków walczących na Ziemi Opatowskiej jest ważnym elementem edukacji i wychowania naszej młodzieży.

Historia regionalna stanowi znakomite uzupełnienie poznawania dziejów naszego państwa i narodu. Uczniowie są zaciekawieni tym, co działo się przed laty w naszym mieście i w naszych wsiach oraz tym jak żyli nasi bezpośredni przodkowie i czego dokonali. Chcą zachować pamięć nie tylko o największych bohaterach narodowych, ale też o tych mniej znanych - lokalnych patriotach których odwaga i poświęcenie nie mogą ulec zapomnieniu.

uczniowie liceum służb mundurowych przyczepiają kokardę w barwach biało czerwonych do tablicy pamiątkowejuczniowie w mundurach stoją przy tablicy pamiątkowej