Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Cyprian Kamil Norwid Młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie po raz kolejny wzięła udział w przedświątecznej akcji skierowanej do Seniorów, zorganizowanej w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu. Inicjatywa wpisała się w akcję MEN „Razem na Święta”. W bieżącym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, miała ona nieco odmienny charakter i nabrała głębszego znaczenia. Adresatami tegorocznych bożonarodzeniowych życzeń są osoby starsze z najbliższego otoczenia uczniów. Młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w wykonanie świątecznych kartek, które wraz z najlepszymi życzeniami, płynącymi prosto z serca, przekazała swoim babciom, dziadkom i starszym sąsiadom. Taki niewielki gest a uświadamia ponadczasową prawdę, iż najlepszym świątecznym podarunkiem jest pamięć o drugiej osobie. Takie działania uczą młodych ludzi empatii, dobroci i serdeczności, bo jak mówią słowa piosenki: „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach”.