Ukoronowaniem uczniowskiej pracy, zaangażowania, aktywności i najlepszych wyników w nauce są stypendia Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawieckiego, które dziś z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pana Zbigniewa Mądzika i Senatora RP pana Krzysztofa Słonia otrzymało troje najlepszych uczniów naszej szkoły: Zuzanna Stasiak, Konrad Góra oraz Damian Dudek. Na uroczystość w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim przybyli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Podczas wręczania stypendiów, Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik wypowiadając się o zgromadzonych uczniach, użył przepięknych słów: ,,Przed nami elita naszego województwa... Gratulujemy Wam, to jest przede wszystkim wasz sukces..."