technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

O kolei co nieco

W związku ze 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Szkolnym Dyktandzie Niepodległościowym pt. „O kolei co nieco”.

Tegoroczna edycja miała na celu zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie kolei w formowaniu się państwa polskiego po latach zaborów, w czasach II RP.

Dyktando okazało się niełatwym wyzwaniem dla uczestników.

Najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce wykazała się Karolina Klusek z klasy III TŻp. Drugie miejsce zajął Konrad Góra (IV LOp), a trzecie – Mateusz Kozakiewicz (IV TLa).

Udział w konkursie był dla uczniów przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych oraz dociekliwości językowej i historycznej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji dyktanda.