Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Logistycy w przetwórni owoców Dreher Poland S.A.

Przetwórnia owoców Dreher Poland S.A. w Koprzywnicy cieszy się dużą popularnością wśród Logistyków „Górki”. Położony w samym sercu produkcji sadowniczej zakład, to skarbnica wiedzy i idealne miejsce na wycieczkę branżową! Dzięki uprzejmości prezesa firmy, pana Roberta Pierścińskiego, pierwszoklasiści z klas 1TLa oraz 1TLb mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się ze strukturą organizacyjną fabryki oraz zachodzącymi w niej procesami logistycznymi.

Jak doszło do powstania zakładu, który dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii stał się jednym z największych w Europie producentów najwyższej jakości soku jabłkowego (NFC)? Jak działają hale produkcyjne, doki rozładunkowe, laboratorium czy terminal dystrybucyjny? Jak wygląda organizacja transportu i na czym polega specyfika logistyki w branży przetwórstwa owoców? Te zagadnienia od dziś nie stanowią dla naszych młodych Logistyków żadnej tajemnicy! Nie mogło również zabraknąć degustacji pysznego soku z polskich jabłek, czyli specjalności zakładu! Na koniec chwila relaksu w urokliwym Sandomierzu i powrót! Wycieczka 10/10!!!