W dniu 29.09.2022 roku odbyła się impreza łącząca w sobie dwa święta - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Europejski Dzień Języków. Nie od dziś wiadomo, że są to święta w kalendarzu świąt nietypowych które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Natomiast znajomość języków obcych jest obecnie kluczową umiejętnością przynoszącą ogromne korzyści.

Podczas imprezy uczniowie głośno czytali teksty w kilku językach – polskim, angielskim, ukraińskim, niemieckim i rosyjskim, a słuchacze mieli za zadanie odgadnąć z jakiej książki pochodzi fragment tekstu, jaki jest jego autor a także czego dotyczy jego treść. Zagadki nie stanowiły dla widowni większego wyzwania. Wszystkie zostały rozwiązane, a uczniowie bawili się znakomicie.