Pan Szymon Sidor – absolwent zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych im. Franciszka Zubrzyckiego w Opatowie, rocznik 1988, od roku 2010 – Wójt Gminy Wojciechowice

szymon sidor

W jakich latach uczył się Pan w naszej szkole?

1985-1988.

Kto był Pana wychowawcą?

Pan Grzegorz Jelonek - nauczyciel matematyki.

Jak Pan wspomina lata szkolne?

Ogólnie dobrze. Wspomnienia zawsze przychodzą, kiedy na ulicy w Opatowie zobaczę przechodzącego nauczyciela z mojej szkoły i powiem „dzień dobry”, a on odpowie, pewnie tylko z kultury, a nie z pamięci, ale to jest miłe. Jestem przecież jednym z tysiąca absolwentów tej szkoły.

Jak potoczyła się Pańska kariera po skończeniu szkoły zawodowej?

Szkoła średnia, wojsko, studia. W 2010 zostałem wybrany przez wyborców gminy Wojciechowice na urząd wójta tej gminy, funkcję tę pełnię do dnia dzisiejszego.

Czy było jakieś zdarzenie z czasów szkolnych, które szczególnie zapadło Panu w pamięć?

Zmuszanie do pochodu z okazji 1 Maja.

Jak z perspektywy czasu ocenia Pan wybór szkoły?

Szkoła posiada dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną jak również zaplecze dydaktyczne oraz dobiera kierunki kształcenia uwzględniające rynek pracy i możliwości rozwijania zainteresowań uczniów.

Czy był nauczyciel, którego Pan miło wspomina?

Pan Grzegorz Jelonek, Pani Anna Sobczyk, Pan Piotr Frejlich, Pan Zdzisław Swatek, Pani Halina Podczasi, Pan Dobroczek i Piotr Oparowski – kolega z klasy, a potem nauczyciel w tej szkole.

Zdarza się Panu wykorzystywać wiadomości i umiejętności zdobyte w szkole?

Nie pracuję w zawodzie, ale dzięki szkole posiadłem fachową wiedzę i dodatkowe umiejętności, gdyż szkoła zapewniała naukę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Czy chciałby Pan coś jeszcze od siebie dodać lub przekazać

obecnym uczniom „Szkoły na Górce”?

Za moich czasów szkoła nosiła inną nazwę i miała innego patrona. Po tylu latach wreszcie szkoła będzie miała za patrona wielkiego syna Ziemi Świętokrzyskiej, który może być wzorem do naśladowania dla młodzieży – płk Jana Piwnika ,, Ponurego ”. Obecna szkoła jest aktywną placówką oświatową powiatu opatowskiego, kształci młodzież w różnych kierunkach, wychodzi naprzeciw zapotrzebowanie rynku pracy i rozwija umiejętności i zdolności uczniów . Dzisiaj do mojej szkoły chodzą dzieci moich koleżanek i kolegów, jak również mojej rodziny i znajomych.