W dniu 23 września 2022r. uczniowie klas III i IV Technikum Logistycznego  z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie udali się  z wizytą studyjną do najnowocześniejszej w Europie fabryki soków, Dreher Poland w Koprzywnicy. Zakład ten wytwarza wysokiej jakości sok jabłkowy w technologii NFC (to sok bezpośredni, niepochodzący z koncentratu).
Na początku młodzież została serdecznie przywitana przez pana Roberta Pierścińskiego, Prezesa zakładu. Następnie uczniowie poznali historię powstania przedsiębiorstwa oraz jego strukturę organizacyjną. Po wprowadzeniu, Pan Prezes, zaprosił wszystkich do zwiedzenia budynku fabryki. Bardzo ważnym momentem dla uczniów technikum było zapoznanie się z logistycznym procesem przyjmowania owoców. Logistycy zobaczyli specjalne doki rozładunkowe wyposażone w nowoczesne maszyny do odbioru, wstępnej segregacji i oceny surowca. Pan Prezes podkreślił przy tym, że priorytetem zakładu Dreher Poland jest najwyższa jakość produktów. Kolejnym etapem wycieczki po fabryce było odwiedzenie hal produkcyjnych, które zrobiły ogromne wrażenie na młodych logistykach z Górki. Wielkim zainteresowaniem uczniów cieszył się terminal dystrybucyjny przygotowania i załadunku soków w samochodowe cysterny transportowe. Młodzież dowiedziała się, jakie dokumenty są wymagane do przewozów takich produktów. Uczniowie mieli także możliwość odwiedzenia laboratorium zakładu, które jest wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Panie opowiedziały o całym procesie badania soków, mierzenia ich jakości, oraz oddzielania soku od wytłoków. Pod koniec wizyty młodzież mogła także porozmawiać z Panią z działu logistyki w zakładzie oraz skosztować przepyszny sok jabłkowy, który jest specjalnością fabryki. Pan Prezes Robert Pierściński zapewnił, że w jego fabryce czekają miejsca pracy dla najlepszych logistyków z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za możliwość zwiedzenia fabryki Dreher Poland i dowiedzenia się wielu ciekawych informacji na temat logistyki tego zakładu. 
Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie urokliwego Sandomierza i jego zabytków.