Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

„Wielkie manewry polowe” uczniów: Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki

Dnia 09.10.2020 roku w miejscowości Czachów, gmina Ożarów odbyły się pokazy najnowocześniejszego sprzętu rolniczego zatytułowane „Wielkie manewry polowe”.

Uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach praktycznych dzięki zorganizowaniu wyjazdu na pokazy przez nauczycieli Władysława Polita oraz Patryka Szeląga.

Pokazy były zorganizowane przez firmę „P.P.H.U Marian KIESIEL” z Górna w której to pracuje absolwent naszej szkoły. Firma zaprezentowała trzy flagowe ciągniki marki CASE m.in. ciągnik CASE IH Optum 300 AFS o mocy 300KM, wyposażony w komfortową przekładnie bezstopniową CVX oraz system AFS Connect™ dzięki któremu ciągnik błyskawicznie odbiera informacje satelitarną o swoim położeniu. Ponadto zaprezentowany został jeden egzemplarz ciągnika austriackiego producenta STEYR. Był to 100 konny STEYR 4120 Multi Ecotech.

Ciągniki te zaprezentowały swoje możliwości przy współpracy z nowymi agregatami uprawiającymi wiodących marek, był to m.in. agregat do uprawy uproszczonej UNIA - Cross, kompaktowa brona talerzowa HORSCH - Joker CT oraz rozsiewacz nawozów o elektronicznym pomiarze przepływu masy RAUCH - AXIS EMS.

Uczniowie dzięki systemom komunikacji satelitarnej i sterowaniu pojazdem z poziomu dotykowego monitora w które były wyposażone ciągniki oraz przychylności przedstawicieli firmy „KIESIEL” mogli poznać tajniki rolnictwa precyzyjnego, a także sposobu uprawy roli w systemie bezorkowym poprzez samodzielne prowadzenia każdego z prezentowanych ciągników. Dało to nowy pogląd, widzę na rozwijające się rolnictwo w XXI wieku przy tym również i dużo satysfakcji przyszłym technikom mechanizacji rolnictwa i agrotorniki.

Nauczyciele oraz uczniowie TMRiA ZS Nr 1 w Opatowie zostali ugoszczeni gorącą herbatą, pyszną kawą, żurkiem, zupą mięsną oraz swojską kiełbasą z grilla przez firmę organizującą pokazy. Catering zapewnił pan Sławomir Masternak, a przygotowała młodzież z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych naszej szkoły odbywająca tam aktualnie praktyki zawodowe.