Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

„Narodowe czytanie”

3 września na opatowskim rynku odbyła się XI Edycja Narodowego Czytania, której organizatorem była Powiatowa i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Tej ogólnopolskiej akcji patronuje Prezydent Polski wraz z małżonką. Lekturą tegorocznej edycji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zostały wydane po raz pierwszy 200 lat temu w Wilnie, a rok 1822 zapoczątkował polski romantyzm.

 

Naszą szkołę reprezentowali pani dyrektor Magdalena Gdowska, pan Paweł Weselak oraz uczniowie klas pierwszych Mateusz Góra i Mateusz Urbański, którzy przeczytali balladę pt. „Dudarz”.

W wydarzeniu kulturalnym wzięły czynny udział władze samorządowe gminy i powiatu opatowskiego. Utwory naszego wieszcza narodowego prezentowali również radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy, kierownicy i przedstawiciele jednostek samorządowych gminy i powiatu, a także młodzież opatowskich szkół, artyści, literaci oraz osoby związane z kulturą, sztuką i oświatą w naszym regionie.

Uczniowie „Górki”, działający w grupie teatralnej „Paradoks”, której opiekunem jest pani Edyta Gwoździk, zainscenizowali dwie ballady – „Romantyczność” i „Rybkę”.

Tego rodzaju akcje to wspaniały sposób na popularyzację literatury polskiej oraz ojczystego języka.