Szanowni Państwo,

1 października br. rozpoczynamy nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów. Aktualne wzory dokumentów wraz z instrukcjami ich wypełnienia (filmy on-line, przykłady wypełnionych dokumentów) zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.swietokrzyskie.pro w zakładce dedykowanej stypendiom (Na skróty-edukacja-programy stypendialne).

Z doświadczenia wiemy, że najwięcej problemów nastręcza wszystkim prawidłowe wyliczenie dochodu. W związku z powyższym w załączeniu przekazujemy wytyczne dotyczące sposobu wyliczenia wysokości dochodu wraz z przykładowo wyliczoną wysokością dochodu, w zależności od sytuacji, w jakiej rodzina się znajduje.

Prosimy o przekazanie wytycznych nauczycielom-kandydatom na opiekunów stypendystów, zwłaszcza zaś uczniom (i ich rodzicom), którzy będą ubiegali się o przyznanie stypendium. Mamy nadzieję, że wytyczne będą pomocne przy wypełnianiu oświadczenia o dochodach rodziny. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z członkami zespołu projektowego:

Justyna Lelas, tel.: 41 341-69-58, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mariusz Olszewski, tel.: 41 341-69-01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jolanta Sikora, tel.: 41 341-66-30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Renata Świercz, tel.: 41 341-69-11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Cieśla, tel.: 41 341-69-09, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WAŻNE: Zgodnie regulaminem przyznawania stypendiów opiekun stypendysty sprawuje opiekę dydaktyczną nad maksymalnie 3 stypendystami. Bardzo prosimy o BEZWZGLĘDNE stosowanie tej zasady. Nie przewiduje się zmian w tym zakresie w trakcie roku szkolnego. Bardzo prosimy dyrektorów szkół o wytypowanie opiekunów stypendystów, z zastosowaniem ww. zasady.

Renata Świercz

Departament Edukacji, Sportu i Turystyki