Boże Narodzenie to czas magiczny, pełny nadziei , dobroci i miłości, to czas, kiedy spotykamy się z naszymi rodzinami, śpiewamy kolędy i zapominamy o wszystkich troskach. Stało się już tradycją, że w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia , młodzież ZS Nr 1 przygotowuje Jasełka dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Zastawiony stół wigilijny, choinka, pierwsza gwiazdka, kolędy i pastorałki polskie, życzenia bożonarodzeniowe; to wszystko wprowadziło nas w wyjątkowy przedświąteczny nastrój.

Nie zabrakło wspólnego kolędowania, zarówno nauczyciele , dyrekcja , jak i przybyli goście Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk i przewodnicząca Rady Rodziów p. Stanisława Papaj dali się ponieść świątecznej atmosferze i wtórowali naszym wykonawcom przy takich kolędach jak „Dzisiaj w Betlejem" czy „Przybieżeli do Betlejem". Po wspólnym kolędowaniu, dyrektor ZS Nr 1 w Opatowie , pan Tomasz Świątek wraz z panią dyrektor, Magdaleną Gdowską, podziękowali wykonawcom, złożyli życzenia bożonarodzeniowe wszystkim uczniom i pracownikom oraz ich rodzinom. Pan dyrektor odczytał również życzenia , które spłynęły do szkoły od instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej otrzymali również życzenia spokojnych i zdrowych Świąt oraz radości i sukcesów w Nowym Roku od przybyłych gości.