Uwaga! Zmienił się adres poczty elektronicznej szkoły. Nowy adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W dniach 04.10 -06.10.2013 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły sie Mistrzostwa Polski Nuczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Zespół Szkół Nr 1 reprezentowali nauczyciele wychowania fizycznego Robert Gubernat i Piotr Oparowski. Mistrzostwa odbywały się na bardzo wysokim poziomie i w miłej atmosferze.

W dniu 3 października 2013 r. odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych w Bidzinach. W imprezie wzięły udział; ZS nr 1 Opatów, ZS nr 2 Opatów, ZS im. M .Skłodowskiej-Curie z Ożarowa.Imprezę swoją obecnością uświetnił Starosta Opatowski - Bogusław Włodarczyk, a także przewodniczący SZS – Stanisław Kędzierski, którzy dokonali otwarcia zawodów.W wyniku niezmiernie zaciętej rywalizacji dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce natomiast drużyna chłopców II miejsce.

W dniu 3 października 2013 roku liczna, ponad 60 - osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie pod opieką Tomasza Sewery, Roberta Gubernata, Jana Hynka, Piotra Cybuli oraz Agnieszki Zwolskiej udała się na rajd pieszy po Górach Świętokrzyskich. Zgodnie z postulatem p. kurator Małgorzaty Muzoł oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego p. Adama Jarubasa, że każdy uczeń powinien w tym roku odwiedzić Święty Krzyż trasa rajdu przebiegała czerwonym szlakiem z Paprocic na Święty Krzyż a następnie do Nowej Słupi.

W dniu 26 września 2013 roku Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie był gospodarzem i współorganizatorem Wojewódzkich Targów Pracy i Edukacji w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy". Głównym organizatorem targów byli: Świętokrzyska WK OHP, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Opatowie oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Opatowie . Imprezę otworzył Jerzy Górski - Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach. Renata Wicha - zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Kielcach. Starostwo Powiatowe w Opatowie reprezentował Marek Gołasa - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Turystyki. W targach udział brali przedsiębiorcy, firmy państwowe i prywatne, bankowcy, szkoły. Licznie przybyła młodzież szkół średnich i bezrobotni powiatu opatowskiego.