Nekrolog ucznia naszej szkoły, Patryka Rzepki

 

W rocznicę urodzin twórcy i wieloletniego dowódcy GROM-u gen. S. Petelickiego odbył się Memoriał jego imienia. 13 września 2013 roku do Areny Ursynów w Warszawie przybyło ponad 200 osób, a wśród nich 17- osobowa grupa uczniów z klas mundurowych ZS Nr 1 w Opatowie. Młodzież pod opieką swoich nauczycieli p. Edyty Gwoździk i p. Marka Frejlicha mogła uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Memoriał gen. S. Petelickiego otworzył były szef szkolenia i dowódca grupy operacyjnej Jednostki Specjalnej GROM- mjr Jacek Kowalik, córka gen. S. Petelickiego- Dominika Bandurska oraz burmistrz Ursynowa - Piotr Guzioł.

Młodzież Ekonomika z Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie zakwalifikowała się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu ,,Euromania'' 10.09.2013 r. pięcioosobowa drużyna pod opieką p .Tomasza Sewery w składzie : Monika Kania, Paulina Durda, Jarosław Głąb, Marcin Kowalski, Ireneusz Sroczyński reprezentowała powiat opatowski na szczeblu wojewódzkim. Drużyna wylosowała stanowisko nr 8. Emocje sięgały zenitu, młodzież z wiekim zapałem odpowiadała na pytania dotyczące ekonomii i funduszy europejskich. Uczniowie ZS NR1 w Opatowie wykazali się rozległa wiedzą i znakomicie poradzili sobie z tym etapem konkursu.

11 września 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie przeprowadzona była kolejna, w tym roku szkolnym pierwsza akcja honorowego oddawania krwi. Akcję zorganizowało szkolne koło PCK wraz z opiekunem – Szczepanem Madejem. Obsługę medyczną zapewniła ekipa wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Obsługę organizacyjną zapewniły członkinie SK PCK. Zgłosiło się ponad 50- ciu chętnych osób.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach odbył się w dniach 2-5.09.2013 roku pod patronatem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Targi zbrojeniowe to trzecia co do wielkości impreza tego typu w Europie. Przybyło na nią 400 wystawców z 23 krajów, w tym z USA, Francji, Niemiec, Włoch, Izraela. Tegorocznym państwem przewodnim była Turcja. Niezwykle bogatą ofertę przygotował Polski Holding Zbrojeniowy. Uczniowie Mundurówki ZS Nr 1 w Opatowie pod opieką pani Edyty Gwoździk mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem i uzbrojeniem wojskowym i pojawili się na targach 5 września 2013 r.