Uwaga! Zmienił się adres poczty elektronicznej szkoły. Nowy adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dnia 08 listopada 2013 r. młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie uczciła 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Starosta Powiatu Opatowskiego - Bogusław Włodarczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie – podinsp. Andrzej Skowroński, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie - bryg. Dariusz Socha, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu - mjr Zbigniew Turczyniak, mjr Jacek Kowalik - były żołnierz jednostki specjalnej GROM, uczestnik wielu misji wojskowych realizowanych w ramach wojsk NATO oraz Rodzice.

W ramach ogólnoeuropejskiej Akademii Piłkarskiej Grassroots 26.11.2013 roku zostanie przeprowadzona kursokonferencja, która skierowana jest do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów piłki nożnej z województwa świętokrzyskiego. Organizatorami konferencji są: Polski Zawiązek Piłki Nożnej, Wydział Szkolenia Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach oraz Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie. Wydarzenie to patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Opatowskiego pan Bogusław Włodarczyk.
Konferencje Akademii Piłkarskiej każdego roku organizowane są w 16 wytypowanych miastach Polski.

Dnia 29 października 2013 r. uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie uczestniczyli w wyciecze do Sandomierza. Celem wyjazdu było nie tylko zwiedzanie zabytków sandomierskich, ale także poznanie specyfiki pracy przewodnika turystycznego oraz organizacji ruchu turystycznego w Sandomierzu. Zwiedzanie rozpoczęło się na Rynku Głównym. Przewodnik PTTK-u Pani Krystyna Ziomek zapoznała uczniów z historią miasta.

W ramach akcji „Pomóżmy kasztanom" prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia propagowane jest grabienie i utylizacja opadłych z drzew kasztanowca liści. To najprostsze i najskuteczniejsza metoda zwalczania szkodnika – motyka szrotówka kasztanowcowiaczka. Dlatego też uczniowie ZS Nr 1 w Opatowie pod opieką p. Agnieszki Zwolskiej i p. Doroty Pitek wybrali się do Gołoszyc, by tam ratować narażone na powolną śmierć kasztanowce.