Uwaga! Zmienił się adres poczty elektronicznej szkoły. Nowy adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jan Piwnik „Ponury” jest bardzo ważną postacią dla Polaków. To jeden z Cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej, znakomicie wyszkolony do działań dywersyjnych podczas II wojny światowej, szlachetny, wrażliwy człowiek, wielki patriota, legendarny dowódca, bohater Gór Świętokrzyskich. Pamiętają o nim uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, którzy przygotowują się do uroczystości przyjęcia płk Jana Piwnika jako swojego patrona.

Zapraszamy naszą społeczność szkolną do udziału w akcji charytatywnej „Mikołajki” 2021 dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Niemienicach.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji ,,Szkolnego Dyktanda Niepodległościowego". Z roku na rok powiększa się grono osób, chcących sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Tegoroczna edycja miała na celu przypomnienie historii Polskiego Radia. Dyktando najlepiej napisał Konrad Góra z klasy 3 LOp. Kolejne dwa miejsca zajęły Adrianna Marzec z klasy 3 TLp oraz Aleksandra Sówka z klasy 3 TLp. Uczestnicy po raz kolejny mogli się przekonać, jak wymagająca jest ortografia naszego ojczystego języka.

Hotelarze z „Górki” z klas pierwszej i drugiej w  ramach innowacji kosmetycznej
i kształcenia dualnego odbyli zajęcia w 4-gwiazdkowym Hotelu Bristol ART & Medical SPA 
w Busku Zdrój.